Hlavní menu

Rychlé kontakty

Mapa umístění školy v ČR

Základní škola a mateřská škola Ostřetín, okres Pardubice
Ostřetín 70, Holice 534 01

E-mail: zsostretin@pce.cz
Telefon: 466 686 172

Další kontakty

Školský portál

EU

Škola on-line

Družina

Školní družina je umístěna v prostorách dřívějšího učitelského bytu. Má samostatný vchod a je součástí hlavní budovy základní školy. Do jednoho oddělení chodí žáci 1. - 5. ročníku. Kapacita školní družiny je od 1. 9. 2016 navýšena na 28 žáků.

Provoz v ranní družině začíná v 6:30 hod. a končí v 8:05 hodin, kdy jsou žáci převedeni do prostor školy. Do odpolední družiny se žáci vrací po obědě v doprovodu pedagoga. Provoz školní družiny končí v 16.00 hodin.

Prostory školní družiny se skládající ze dvou místností. V lego- herně jsou dětem kromě stavebnice LEGO nabídnuty i další stavebnice pro montáž dle příloh nebo dle vlastní fantazie, dále mají k dispozici počítače s výukovými programy.

Druhá, větší místnost je vybavena žíněnkami pro ranní tělovýchovné chvilky, společenskými hrami, stavebnicemi a hračkami pro děti.

Žáci si své oblečení, věci na sport ukládají do šatny, která je také součástí družiny.

Pomůcky, sportovní náčiní, stavebnice, hračky se každoročně obměňují a doplňují dle potřeby a pro pestřejší využití volného času.

Školní družina, kromě svých prostor, využívá učebnu výtvarné výchovy a praktických činností umístěnou v budově základní školy. Dále využívá tělocvičnu vybavenou sportovním nářadím a pro venkovní pobyt tělovýchovný areál školy s prolézačkami a houpačkami pro děti a školní hřiště se zabudovanými koši na basketbal, sítí na tenis, volejbal, nohejbal, ale i na hraní fotbalu a vybíjené.

Školní družina nabízí zájmové vzdělávání formou zájmových, vzdělávacích a spontánních činností, odpočinku a relaxace, výchovou, hrou, učením a individuální prací.

Příležitostné akce školní družiny:

- přivítání a seznámení se s prvňáčky

- mikulášská nadílka

- rej masek

- dárek pro maminky