ŠKOLNÍ ROK 2020 – 2021 v MŠ

POZOR ZMĚNA, MŠ Ostřetín bude otevřena od 01.09.2020 v náhradních prostorech Komunitního centra Ostřetín místo knihovny.

ŠKOLNÍ ROK 2020 – 2021

Vážení rodiče,

nastává nám nový školní rok 2020/2021. Naše budova MŠ je v rekonstrukci, a proto se sejdeme 1. září v náhradních prostorech Komunitního centra Ostřetín místo knihovny.

Bude to pro nás všechny velká změna, ale určitě to společně zvládneme.

PROVOZ MŠ – 6.30 – 16 h od 29.9.2020 bude opět provoz do 16.30

ŠKOLNÉ NA ZÁŘÍ vybíráme hotově 200,- Kč (od 01. 09 – 15. 09. 2020)

Z důvodu přestavby kuchyně bude strava dovážena ze školní jídelny v Holicích.

NOVINKA – odhlašování dětí bude DEN PŘEDEM DO 12 HODIN na nové telefonní číslo školky tel. 797 614 115 (na původní telefonní číslo 466 686 181 nevolejte) nebo         e-mailem jidelnaostretin@seznam.cz

Jelikož se strava bude dovážet, je potřeba předem nahlásit, že přijde dítě po nemoci do školky. Jinak se může stát, že pro něho nebude strava.

Před vstupem do budovy MŠ použijte prosím dezinfekci, která bude umístěna u vchodu do budovy. Děti nemusí, protože si po příchodu do MŠ půjdou umýt ruce důkladně vodou a tekutým mýdlem.

Při prvním vstupu do mateřské školy je zákonný zástupce povinen podepsat písemné Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění za posledních 14 dnů (kašel, rýma, zvýšená tělesná teplota, bolest hlavy, horečka, ztráta chuti, čichu, únava, bolest svalů) a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin, stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

Čestné prohlášení vyplňte předem nebo ráno v MŠ a odevzdejte při prvním vstupu do mateřské školy učitelce. Bez vyplněného a podepsaného čestného prohlášení nebude dítěti umožněn pobyt v mateřské škole. (formulář najdete v Dokumentech nebo bude vytištěný ve školce)

• Nedávejte prosím dětem do školky žádné hračky z domu (plyšáky apod.)

ŠATNA

• Bohužel budeme mít velmi malou šatničku. Botníky se značkou se nám tam nevejdou. Proto prosím dětem podepište sáčky s náhradními věcmi, oblečení, bundy i boty.
  • Do sáčku k náhradním věcem vložte prosím v uzavřeném obalu dvě čisté roušky. Rouška bude použita v případě zjištění podezření na nákazu COVID - 19 u některého z dětí. V takovém případě budou nosit roušku všechny děti ve třídě, ve které bylo zjištěno podezření na nákazu koronavirem a to až do doby než dojde k vyloučení podezření!

V případě, že se během dne u dítěte objeví známky respiračního onemocnění, bude neprodleně telefonicky kontaktován rodič, který je povinen si pro dítě okamžitě (v co možná nejkratším časovém úseku) do mateřské školy přijet. Zároveň bude ihned informována Krajská hygienická stanice Pardubice. Ostatní děti ve třídě musí začít ihned používat roušky.

PITNÝ REŽIM BĚHEM DNE

• Na pitný režim dejte prosím dětem do školky podepsanou lahvičku na pití, z které umí pít.  A pokud možno si jí i poznají. Během dne se budou lahve dle potřeby doplňovat.
  • Lahvičku si budou děti přinášet i odnášet každý den.

ODPOČINEK DĚTÍ

• Na odpočinek dětí budeme používat pouze podkroví. Pokud budou děti ve školce spát, dejte jim prosím nějaké slabé pyžamko (podepsané), v podkroví je teplo

ADAPTACE NOVĚ PŘIJATÝCH DĚTÍ

• V pondělí 31.08. 2020 od 8 – 9 hodin