OTEVŘENÍ MŠ

Informace:

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 mateřská škola zahajuje provoz pro děti předškolního věku (poslední rok v MŠ) a děti IZS.

Podmínkou vstupu dítěte do školy je účast na preventivním antigenním testování.

Testování bude probíhat pravidelně 2x týdně, pondělí a čtvrtek. První test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole.

Děti budou testovány v určených prostorách MŠ zákonným zástupcem. Určení pracovníci budou daný test vyhodnocovat. Je povinné po celou dobu testování použít předepsanou ochranu úst a nosu (respirátor), včetně dětí (rouška). Děti roušku odloží při testování.

Celý proces testování je cca 20 minut (vyhodnocení testu trvá 15 minut).

Testovat se mohou osoby pouze pokud nemají příznaky infekčního virového onemocnění.

Testování se neprovádí u osob:

* které doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek antigenního testu provedený na odběrovém místě, který není starší 48 hodin, a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.

*které prodělaly onemocnění onemocnění COVID-19 v uplynulých 90 dnech od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem a tuto skutečnost doloží potvrzením od lékaře či zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě.

V případně prokázání pozitivity na onemocnění    COVID-19, škola vydá potvrzení o tom, že dítě bylo pozitivně testováno antigenním testem a je nutné kontaktovat jeho praktického lékaře a požádat o vystavení e-žádanky na provedení RT-PCR testu ve zdravotnickém zařízení.

Během dne, budou děti ve školce bez roušky.

Víme, že je situace pro Vás i Vaše děti složitá a máte obavy, které z těchto opatření vyvstávají.

Prosíme, buďme k sobě ohleduplní a respektujte požadavky školy, které vyplývají ze zákonů, vyhlášek a nařízení k ochraně veřejného zdraví.

Další informace a instruktážní videa k dispozici na:

Administrátor | 08.04.2021 v 16:24