Družina

Školní družina je umístěna v prostorách dřívějšího učitelského bytu.Má samostatný vchod a je součástí hlavní budovy základní školy. Do jednoho oddělení chodí žáci 1. - 5. ročníku s přednostním umístěním žáků nižších ročníků nebo dojíždějících z okolních vesnic ( dle autobusového spojení). Kapacita školní družiny je 25 žáků, dle zřizovací listiny.

Provoz v ranní družině začíná v 6:30 hod. a končí v 8:10 hodin. Do odpolední družiny se žáci vrací v doprovodu pedagoga a provoz končí v 16.00 hodin.

Školní družina má samostatné prostory skládající se z lego herny, ve které jsou dětem kromě stavebnice LEGO ještě k dispozici počítače s výukovými programy.

Ve druhé, větší, místnosti je kromě žíněnky pro ranní tělovýchovné chvilky, společenských her, stavebnic a hraček pro děti umístěna televize s videorekordérem, kterou také využívají žáci základní školy pro své výukové potřeby. Žáci si své oblečení, věci na sport i aktovky ukládají do šatny, která je také součástí družiny. Pomůcky, sportovní náčiní, stavebnice, hračky se každoročně obměňují a doplňují dle potřeby a pro pestřejší využití volného času. Školní družina, kromě svých prostor, využívá učebnu výtvarné výchovy a praktických činností umístěnou v budově základní školy. Dále tělocvičnu vybavenou sportovním nářadím náčiním, pro pobyt venku - tělovýchovný areál školy s prolézačkami a houpačkami pro děti a školní hřiště se zabudovanými koši na basketbal, sítí na tenis, volejbal, nohejbal, ale i na hraní fotbalu a vybíjené. Školní družina nabízí zájmové vzdělávání formou zájmových, vzdělávacích a spontánních činností, odpočinku a relaxace, výchovou, hrou, učením a individuální prací.

Příležitostné akce školní družiny:

- přivítání a seznámení se s prvňáčky

- mikulášská nadílka

- rej masek