Škola dnes

Základní škola Ostřetín je od 1.1.2000 sloučeným zařízením s právní subjektivitou, které sdružuje základní školu, mateřskou školu, školní družinu a školní jídelnu.

Vyučování začíná ve škole v 8.25H. Výuka končí podle počtu hodin ve 12.10H, ve 13.05H. Ve škole nezvoní, první desetiminutová přestávka je využita k vydání svačin ve školní jídelně, které připravuje paní kuchařka.Druhá dvacetiminutová přestávka slouží k relaxaci a odpočinku. Pokud je hezké počasí, děti tráví tuto přestávku venku v areálu školy.

Ve škole pracují 4 odpolední kroužky - sportovní, taneční, hra na flétnu a šikovné ruce. Cena za celoroční práci je 240 Kč. Každoročně škola pořádá plavecký kurz pro všechny žáky, soutěže, výlety, exkurze, projekty, besedy, zájezdy na kulturní představení, školu v přírodě, turnaj ve florbale pro okolní školy, několikrát ročně vystoupení pro širokou veřejnost, dvakrát do roka vychází školní časopis.

Všechny třídy jsou vybaveny počítači, od první třídy děti pracují s výukovými programy, od třetí třídy s internetem.Při vyučování se používají moderní metody výuky s pomocí nové techniky - na naší škole jsou umístěny tři interaktivní tabule. K relaxaci žákům o přestávkách slouží rehabilitační míče, větším dětem ping-pongový stůl.

Ráno i odpoledne děti navštěvují školní družinu, od jara do podzimu využívají areál školy s houpačkami a prolézačkami. V roce 2001 bylo dobudováno hřiště s umělým povrchem.

Ředitelkou školy je od roku 2004 Mgr. Stanislava Horáčková.

Ve školním roce 2016-2017 navštěvuje základní školu 56 žáků. Škola je trojtřídní .

První třídu učí paní učitelka Mgr.Stanislava Horáčková, druhou paní učitelka Mgr. Romana Ročková ( spojený třetí a druhý ročník) , třetí paní učitelka Mgr.Tereza Bahníková (spojený čtvrtý a pátý ročník).